Bal 2016 2

  W sobotę 6 lutego, jak co roku w ostatnią sobotę karnawału, odbył się nasz tradycyjny Bal Ułański. W tym roku mottem przewodnim balu, było hasło  ” WSPIERAMY POTRZEBUJĄCYCH „. Warto w tym miejscu dodać, że jest to już nasz 7 bal charytatywny, z którego fundusze uzyskane ze sprzedaży na aukcji, darów rzeczowych przekazanych przez naszych członków i sympatyków, przeznaczane są dla osób, dla których nasze wsparcie jest nie bez znaczenia.

Na wstępie Prezes stowarzyszenia kolega chor. kaw. ochotn. Edward Kowalski,  przywitał uroczyście, naszych honorowych gości w osobach:

– Starosty Powiatu Ostrołęckiego – Pana Stanisława Kubła;

– Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki – pana Jerzego Grabowskiego wraz z małżonką;

– Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce – Pana Pułkownika Krzysztofa Gemzę wraz z małżonką;

– Przyjaciela stowarzyszenia, byłego Prezesa  – Pana Pułkownika rez. Marka Tadeusza Kowalskiego wraz z małżonką;

– Pana Pułkownika rez. Lotnictwa Tadeusza Krząstka – Wykładowcę  Uniwersytetu Warszawskiego. Zaprzyjaźnionego z naszym stowarzyszeniem.

– Pana Pułkownika rez. Marka Marcińczuka – pierwszego dowódcę Jednostki Wojskowej w Bemowie Piskim im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich;

Szczególnie ciepło Pan Prezes, przywitał gości z zaprzyjaźnionych grup historycznych:

– z 10 Pułku Ułanów Litewskich

– z Grupy Historycznej PLIS z Wysokiego Mazowieckiego;

– Szwadron Kawalerii 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej majora Łupaszki z Kierzbunia;

  Wreszcie, gości ze Zrzeszenia Przewoźników Drogowych w Ostrołęce, na czele z Prezesem – Panem Mirosławem Szczepankowskim wraz z małżonką.

 W tym miejscu nasz prezes pozwolił sobie na ciepły żart skierowany do naszego kolegi Mirosława / tam prezes u nas ułan, witam Mireczku w naszych szeregach /. Jak może nie wszystkim jeszcze jest wiadome, że członek naszego zarządu ułan M. Szczepankowski, pełni zaszczytną funkcję Prezesa w Zrzeszeniu Przewoźników.

    Bal rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru, a następnie naszej tradycyjnej  ceremonii

Mianowania i Pasowania Ułana, a także  Wręczenia Certyfikatu Przynależności do Stowarzyszenia. Swoją wielką chwilę mieli również ci którzy zasłużyli na kolejne awanse.

  Zabawa trwała do białego rana. Dziękujemy uczestnikom za wspaniały humor, werwę i mocne głowy. Zapraszamy na kolejny bal, już za 11 miesięcy i kilka dni.

Piękne zdjęcia z balu, w naszej Galerii.